У ЄС придумали назву стягненню Росією військ до кордонів України – UA Новини 24

У ЄС придумали назву стягненню Росією військ до кордонів України

Жозеп Боррель пропонує називати стягнення Росією військ до кордонів України “російською кризою”.

Віце-президент Європейської комісії, високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель пропонує називати стягнення Росією військ до кордонів України “російською кризою”.

Про це глава європейської дипломатії повідомив у Twitter після зустрічі з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою в Брюсселі.

“Радий, що міністр закордонних справ Дмитро Кулеба сьогодні відвідав Раду міністрів закордонних справ ЄС для обговорення останніх подій у зв’язку з нашої спільною європейською безпекою. Це не українська криза, а російська криза, оскільки вона була створена Росією”, – зазначив Боррель.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вітає те, що в Європейському Союзі починають правильно говорити про російську кризу.

“Дуже важливу зміну у дискусії я сьогодні зафіксував. Дуже багато колег, з якими ми говорили на засіданні Ради міністрів, – вони не говорили про українську кризу. Вони говорили про кризу, створену Росією. Це дуже важлива зміна у наративі. Вісім років ми скрізь чуємо: криза в Україні, українська криза, криза в та довкола України. Насправді, зараз відбувається дуже важлива трансформація, і нарешті колеги почали називати речі своїми іменами”, – сказав Кулеба.

“Я їм сказав, що я дуже ціную кожен жест вашої підтримки – і на двосторонньому рівні, і на рівні Європейського Союзу. Але зараз надвичайно важливо називати речі своїми іменами. Чітко вказувати: хто що робить, хто ескалює, хто вбиває. Це Російська Федерація. І, перекладаючи українською мовою відомий прислів, треба називати змію змією”, – наголосив Кулеба.


ВІД MY.UA


Від Luckyads

You may also like...

Мы в соц. сетях