Українцям розповіли, які види комунальних послуг подорожчають в травні - UA Новости 24

Українцям розповіли, які види комунальних послуг подорожчають в травні

Українці вже звикли до того, що тарифи на комунальні послуги підвищуються кожен сезон. Травень 2021 року не стане винятком.

В цілому, починаючи з травня і до початку наступного опалювального сезону українські споживачі зможуть трохи відпочити від непомірно високих цін на послуги ЖКГ. У теплу пору року не потрібно платити за опалення і гарячу воду. Однак, не варто забувати, що саме з травня 2021 підвищується вартість газу.

Так, Нафтогаз в річному тарифі встановив ціну на газ на рівні 7,96 гривень за кубометр, що на 1,10 гривень дорожче, ніж в період з січня по квітень 2021 року, коли блакитне паливо для побутових споживачів відпускали за ціною 6,86 гривень за один кубометр.

Компанії, які працюють під загальним брендом «Твій Газсбут», з 1 травня поточного року встановили ціну — 7,99 гривень за кубометр, тоді як на початку року їх тариф дорівнював 6,99 гривень.

Всі інші українські постачальники газу встановили ще більш високі ціни на газ для населення.

Українцям розповіли, які види комунальних послуг подорожчають в травні

Варто відзначити, що Нафтогаз на 6,4 відсотка підвищив тариф на газ для підприємств теплокомуненерго, які постачають гарячу воду і тепло населенню. Якщо в квітні компанії закуповували блакитне паливо по 7827 гривень за тисячу кубометрів, то вже з 1 травня вартість підвищилася до 8325 гривень за куб.м. (без урахування тарифу на послуги транспортування). Це означає, що в новому опалювальному сезоні для побутових споживачів виростуть тарифи на гарячу воду і тепло.

Що стосується електроенергії, то Кабінет міністрів переніс термін дії поточних тарифів (1,68 гривень за 1 кВт-год) до кінця червня 2021 року. Після цього українцям обіцяють вільне формування цін на «світло», які будуть продиктовані виключно ринком. Експерти прогнозують зростання тарифів до 3 — 3,5 гривні за один кВт-год.


Від Luckyads


Від GiraffВам понравиться

Мы в соц. сетях