Українці не дозволяють собі мати двох і більше дітей через економічні причини – НАН – UA Новини 24

Українці не дозволяють собі мати двох і більше дітей через економічні причини – НАН

Серед них – низька заробітна плата і відсутність власного житла.

За даними Національної академії наук України, більшість українців не можуть дозволити собі мати двох і більше дітей саме через економічні причини.

Про це повідомив заступник директора Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України член-кореспондент НАН України Олександр Гладун.

“Немає окремої демографічної політики, спрямованої на поліпшення демографічної ситуації, – є соціально-економічна політика, яка може сприяти поліпшенню демографічної ситуації. Більшість опитаних українців стверджують, що не можуть дозволити собі мати двох і більше дітей саме через економічні причини”, – розповів Гладун.

Серед таких причин: низька заробітна плата, відсутність власного житла і нерозвинена соціальна інфраструктура. Так, українці жаліються, що у деяких містах бракує дитсадків і гнучкої системи їхньої роботи.

“Змінилась і репродуктивна поведінка жінок: спочатку вони навчаються та роблять кар’єру, а вже потім створюють сім’ю і народжують дітей. Досягнувши певного рівня на роботі, жінка починає замислюватися про те, скількох дітей народжувати. Бо ризикує втратити і певну кількість років, і зарплатню, і здобутий статус”, – зазначив Гладун.

Крім того, за даними НАН, в Україні спостерігається статевий дисбаланс на користь жінок у вікових групах старше 35-ти років.

Попри те, що в усіх країнах хлопчиків народжується більше, ніж дівчаток, поступово співвідношення змінюється через високу смертність чоловіків працездатного віку. По-перше, чоловіки більше працюють на небезпечних виробництвах, де вищі ризики травмуватись і померти. По-друге, чоловіки становлять три чверті загиблих у ДТП”, – повідомили у НАН.

Також науковець зазначив, що, за статистикою, чоловіки скоюють значно більше самогубств, ніж жінки.


ВІД MY.UA


Від Luckyads

You may also like...

Мы в соц. сетях