США попередили ООН про “розстрільні” списки Росії на випадок вторгнення в Україну – NYT – UA Новини 24

США попередили ООН про “розстрільні” списки Росії на випадок вторгнення в Україну – NYT

За даними американських видань, у списки включено російських та білоруських опозиціонерів, журналістів, антикорупційних активістів, а також “вразливі групи населення”.

Ще два американських видання повідомили, що США отримали достовірну інформацію про підготовку Росія списків українців, “які повинні бути вбиті або відправлені у табори” після вторгнення в Україну.

Про це пишуть The New York Times та The Washington Post з посиланням на лист посла США в ООН Батшеби Нелл Крокер Верховному комісару ООН у справах людини Мішель Бачелет.

У листі наголошується, що в ці списки включено російських та білоруських опозиціонерів, які живуть в Україні, журналістів, антикорупційних активістів, а також “вразливі групи населення”, – представників ЛГБТ, релігійних і етнічних меншин.

За даними видання, російські сили планують широкомасштабні порушення прав людини: тортури, необґрунтовані затримання і викрадення мирних жителів.

“У нас є достовірна інформація про те, що російські війська, швидше за все, будуть застосовувати смертоносні заходи для розгону мирних протестів або іншим чином протидіяти мирним проявів можливого опору з боку цивільного населення”, – процитував лист NYT.

Зазначається, що справжність листа підтвердили три американські чиновники.

The Washington Post при цьому обумовлює, що у листі Крокер не описується характер розвідданих, які лежать в основі оцінки даної інформації.


ВІД MY.UA


Від Luckyads

You may also like...

Мы в соц. сетях